ایرانی ایرانی بنوش ” وقتی دو کلمه ی نوشیدنی و ایرانی در یک جمله قرار میگیرند نود درصد حدس و گمان ها در مورد نوشیدنی مورد نظر چای است. چای از ابتدا بومی ایران نبوده است. در قرن پانزدهم ، هنگامی که کاشف السلطنه ، سفیر ایران در هند ، در حال مطالعه روش های کاشت چای در شمال ایران بود ، شاید هرگز تصور نمی کرد که این نوشیدنی به ظاهر تلخ روزی به یکی از اصلی ترین نوشیدنی‌های ایران تبدیل شود، از خواستگاری گرفته تا نان پنیر چای شیرین به عنوان صبحانه. چای ریشه عمیق در فرهنگ و آداب و رسوم ما ایرانیان دارد و و شرکت مهرآیین با شعار ایرانی ایرانی بنوش همواره در تلاش برای  تولید چای مهرآیین با کیفیت بسیار بالا در کشور خودمان میباشد.

مشاهده مقاله آشنایی با انواع چای

مهرآیین تولید کننده بهترین برند چای با شعار ایرانی ایرانی بنوش | چای مهرآیین

مهرآیین تولید کننده بهترین برند چای با شعار ایرانی ایرانی بنوش | چای مهرآیین

ایرانی ایرانی بنوش

عطر و طعم چای ایرانی با چای سایر کشورها متفاوت است. متأسفانه ، این روزها چای های خارجی و برخی مارک های غیر استاندارد داخلی با عطرهای غیر طبیعی و روغن های اساسی ، باور عمومی راجع به چای مرغوب را کاملاً تغییر داده است. بسیاری از ما فکر می کنیم که رنگ تیره چای بعد از دم کشیدن نشانه کیفیت آن است ، در حالی که چای مرغوب پس از دم کشیدن سبک تر شده و هرچه رنگ قرمز بیشتر بماند ، بهتر است. چای ایرانی شمالی که یکی از بهترین و شناخته شده ترین چای های جهان است ، کاملاً سبک است و از طعم و رایحه طبیعی فوق العاده ای برخوردار است.  ویژگی دیگر چای ایرانی ، میزان تانن آن است. تانن عامل تلخ چای است و به آن خواص آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی می دهد. با این حال ، مقادیر بالای تانن باعث مشکلات گوارشی می شود و از جذب آهن جلوگیری می کند.میزان تانن موجود در چای ایران کاملاً مناسب است ، یعنی نه آنقدر برای شما مشکل ساز است و نه آنقدر کم است که از خواص آن محروم شوید.

مشاهده مقاله خواص چای زعفران

 

 

شناسایی چای با کیفیت ایرانی

برای اجرای شعار ایرانی ایرانی بنوش باید به دنبال تولید و استفاده از پای تولید داخل باشیم پس هم تولید کننده و هم مصرف کننده در تلاش هستند به یک چای خوش عطر و بو دست پیدا کنند. اینکه بتوانیم چای ایرانی با کیفیت بالا را شناسایی کنیم ، ابتدا باید انواع چای ایرانی را بشناسیم. محصولات چای شمال ایران در سه فصل بهار ، تابستان و پاییز تولید می‌شود و به محصولاتی که در اولین فصل سال تولید می شوند چای بهاره گفته می شود. خاک های حاصلخیز شمال کشور در زمستان استراحت می کند تا اینکه در ابتدای بهار ریشه بوته های چای از خاک تغذیه بهتری می کنند و بنابراین چای با غنای بیشتری و طراوت بیشتری بدست می آید که اولاً بسیار معطر است و ثانیاً از بهبود بیشتری برخوردار است. خواص دارد. برگ های جوان چای در بهار به هیچ وجه تلخ نیستند، اما کمی قابض هستند و به همین دلیل بیشتر در قلب اهالی چای می نشیند! و بنابراین می تواند به ما در شناسایی چای با کیفیت و استفاده از آن کمک کند و عموم مردم می‌توانند به ایرانی ایرانی بنوش بپیوندند.

پس از برداشت چای در بهار ، دوباره شاخه های درخت چای شروع به جوانه زدن می کنند و برگ های جدیدی تولید می شود که یک بار در اوایل تیر ماه برداشت می شود و به آن چای دوم چینی می گویند و در اوایل پاییز دوباره برداشت می شود و نامیده می شود. چای چینی. سومی چای پاییزی نام دارد. اما این برگها کیفیت برگهای بهاری را ندارند ، کمی تلخ تر و رنگ و عطر کمتری دارند.

مشخصات چای خالص و مرغوب ایرانی:

  • عطر بسیار مطبوعی است
  • کمی گس
  • دوام بالا
  • رنگ آمیزی خوب پس از درست دم کشیدن

مصرف نوشیدنی ها طبق آمار

داده های آماری نشان می دهد که چای ایرانی بیش از آب در میان ایرانیان مصرف می شود. این یکی از جالب ترین نتایج تحقیقاتی است که اخیراً توسط شرکت تحقیقات بازار امروز منتشر شده است. این مطالعه که سهم “نوشیدنی ها” در بین ایرانیان را بررسی می کند ، چای را به عنوان پرمصرف ترین نوشیدنی معرفی می کند.

در یک طبقه بندی دیگر در این مطالعه سرانه نوشیدنی های گرم و سرد با یکدیگر مقایسه می شوند ، سهم نوشیدنی های گرم بیش از یک و نیم برابر از نوشیدنی های سرد است. در میان نوشیدنی های گرم ، سرانه چای بیشتر از قهوه است. نتایج جالبی را می توان از آماری که امروز شرکت تحقیقات بازار ارائه می دهد بدست آورد. چای، قهرمان بی چون و چرای رقابت نوشیدنی است. شصت و سه درصد از افراد چای خور بیش از دو بار در روز آن را می نوشند. برای ایرانیان ، چای دم کرده از ارزش بالایی برخوردار است ، در حالی که مصرف کنندگان تفاوت زیادی بین قهوه فوری و دم کرده قائل نمی شوند.

در سبد مصرفی هر ایرانی ، گروه نوشیدنی های گرم به همراه چای و قهوه به تنهایی بسیار بیشتر از همه نوشیدنی های سرد است که شامل نوشیدنی های مصرفی مهمی مانند آب بطری (آب معدنی) ، شیر و دوغ است ، مصرف می کنند. در بازار نوشیدنی های گرم و در رقابت چای و قهوه ، چای سهم زیادی در سبد مصرفی هر شخص دارد. به عبارت دیگر ، هر ایرانی در ازاء یک فنجان قهوه ، نه فنجان چای می نوشد هر چند که قدمت ورود قهوه به ایران بیش از چای می‌باشد اما با توجه به سلایق غذایی ایرانیان چای رایج تر و مطلوب عموم مردم است. و در انواع مراسمات رسمی و غیر رسمی از چای به ویژه  پای با کیفیت ایرانی استفاده می‌شود. ما با شعار ایرانی ایرانی بنوش در تلاش هستیم تا هر آنپه شما از یک پای مرغوب را انتظار دارید برآورده کنیم.

دلایل استفاده از چای ایرانی

فقط هفت درصد مردم کمتر از یک بار در هفته چای می نوشند و به عنوان یک نوشیدنی کم مصرف استفاده می کنند. بررسی آمارهای مختلف نقش مهم این نوشیدنی و فاصله آن با سایر نوشیدنی ها را در سبد مصرفی ایرانی نشان می دهد.

شرکت مهرآیین شعار ایرانی ایرانی بنوش را با توجه به خواص فوق العاده چای ایرانی برای خود انتخاب نموده است

یکی از مهمترین دلایل مصرف چای ایرانی جلوگیری از پوسیدگی دندان است. چای ایرانی به دلیل داشتن ترکیبات پلی فنولیک موجود در چای سیاه که از رشد آنزیم های باکتری جلوگیری می کند ، به سلامت دهان و دندان منجر می شود.

دلیل دوم توصیه به مصرف چای ایرانی داشتن قلب بهتر و سالم است. طبق تحقیقات ، افرادی که حدود 3 فنجان چای در روز می نوشند 21٪ کمتر از سایرین دچار حمله قلبی می شوند.

دلیل سوم مصرف چای ایرانی آنتی اکسیدان چای است. و یکی دیگر از دلایل مهم وجود پلی فنول و کاتچین در چای جلوگیری از بسیاری از سرطان ها است.

آخرین دلیل ذکر شده برای مصرف چای ایرانی این است که آنتی اکسیدان فیتوشیمیایی موجود در چای باعث استحکام و سلامت استخوان ها می شود و خطر آرتروز را کاهش می دهد.

ایرانی ایرانی بنوش را با چای مهرآیین تجربه کنید

ایرانی ایرانی بنوش را با چای مهرآیین تجربه کنید

با چای مهرآیین ایرانی ایرانی بنوش

گیلان یکی از قطب های تولید چای در کشور است. چای ایرانی یکی از سالم ترین چای های جهان است که از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی کند. چای سرگل بهترین چای ایرانی است که نتیجه فرآوری برگهای بالاتر گیاه چای است و به دلیل عطر و طعم بی نظیر آن در بین ایرانیان مشهور است. و در آخر با تمام گفته ها نتیجه میگیریم که نوشیدنی ایرانی در بین ایرانیان با وجود شربت ها و دم نوش های مختلف چای است پس ایرانی ایرانی بنوش یعنی همان چای دم کرده ی اصیل ایرانی است.

شرکت مهرآیین را در اینستاگرام مهرآیین دنبال نمایید

2 دیدگاه در “ایرانی ایرانی بنوش ، چای مهرآیین

  1. محسن علیزاده گفت:

    چای مهرآیین واقعا خوش طعم و خوش رنگه ، شعار ایرانی ایرانی بنوش برازنده این برنده

  2. elmirra.eli_raa گفت:

    مهرآیین عطر و طعم چای محبوب ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.