مقالات

بهترین برند زعفران چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین برند زعفران | زعفران مهرآیین | مهرآیین بهترین برند زعفران ایران

بهترین برند زعفران

زعفران یکی از تولیدات ویژه ایرانی ها است و ما بزرگترین تولید کننده این محصول در جهان هستیم که از آن اغلب برای صادرات نیز استفاده می‌شود. این گیاه خوش رنگ و بو از ارزش غذایی بالایی برخوردار است و از آن به عنوان چاشنی و رنگ دادن به غذا استفاده می‌شود.

 

همچنین زعفران از خواص دارویی فراوانی برخوردار بوده و در درمان برخی از بیماری ها نقش بسزایی دارد. از این رو باید در کیفیت و قیمت نهایی زعفران حساسیت زیادی به خرج داد تا یک زعفران خوش رنگ، خوش طعم و با کیفیت را داشته باشیم که همه افراد توانایی خرید و استفاده از آن را داشته باشند.

در حال حاضر برندهای زیادی از زعفران در بازار وجود دارد که برای شناخت بهترین برند زعفران در ایران ، باید کیفیت و مرغوبیت زعفران را مورد بررسی قرار داد، که این کار کمی سخت و دشوار است. اما برند مهرآیین برای جلب اعتماد مشتری تمام ویژگی های یک زعفران مرغوب را دارا بوده و کار شما را در انتخاب زعفران خوب، راحت کرده است.

بهترین برند زعفران | زعفران مهرآیین | مهرآیین بهترین برند زعفران ایران

تشخیص کیفیت زعفران

زعفران که به طلای سرخ معروف است یک ادویه گران قیمت است که تشخیص کیفیت آن روش های خاص خود را دارد. در این قسمت چند روش مهم برای تشخیص یک زعفران با کیفیت و مرغوب را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

بهترین برند زعفران | زعفران مهرآیین | مهرآیین بهترین برند زعفران ایرانبهترین برند زعفران | زعفران مهرآیین | مهرآیین بهترین برند زعفران ایران

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1-زعفران با کیفیت سر شیپوری دارد و هر چقدر این قسمت درشت‌تر باشد، قدرت رنگ‌دهی آن بیشتر است.

2-زعفران حالت شکننده دارد، یعنی وقتی آن را در دهان می‌گذارید باید شکسته شده و خم نشود، در غیر این صورت قدرت رنگ‌دهی آن کم بوده و زعفران مرغوبی نمی‌باشد.

 

3-یکی از مهم‌ترین راه‌های تشخیص زعفران با کیفیت، داشتن بوی شیرین به جای طعم شیرین است، زیرا طعم زعفران تلخ و تا حدی گس بوده و به هیچ عنوان شیرین نیست، اما عطر شیرینی دارد.

 

4-در زعفران خوب و با کیفیت طول شاخه ها بلند است و هرچه شاخه بلندتر باشد ارزش آن بیشتر است. معمولا از این نوع زعفران برای صادرات استفاده

 

می‌کنند.

5-زعفران باکیفیت وقتی در آب ریخته می‌شود در ابتدا به رنگ زرد و سپس به رنگ نارنجی در می‌آید و رنگ اصلی خود را به هیچ عنوان از دست نمی‌دهد.

 

بهترین برند زعفران | زعفران مهرآیین | مهرآیین بهترین برند زعفران ایرانبهترین برند زعفران | زعفران مهرآیین | مهرآیین بهترین برند زعفران ایران

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مهرآیین بهترین برند زعفران در ایران ، همواره در تلاش است که زعفرانی با بهترین کیفیت در اختیار مشتریان عزیز ارائه دهد

 

 

بیشتر بخوانید :  تشخیص اصل بودن زعفران

فرایند تولید زعفران

زعفران گیاه کم آبی بوده و در خراسانی جنوبی بسیار کشت می‌شود. فرایند تولید زعفران حدود 5 تا 7 ماه زمان می‌برد که نحوه طی کردن این مراحل در کیفیت و مرغوب بودن زعفران نقش مهمی دارد. اگر مراحل کاشت آن به خوبی طی شود می‌توانید یک زعفران مرغوب در اختیار داشته باشید در ادامه به صورت مختصر به فرایند تولید زعفران اشاره می‌کنیم.

بهترین برند زعفران | زعفران مهرآیین | مهرآیین بهترین برند زعفران ایران

 

 1. مرحله اول کاشت:

بهترین زمان برای کاشت زعفران، اوایل مرداد ماه تا مهر است، همچنین برای داشتن زعفران خوب و با کیفیت باید زمین حدود 7 تا ده سال از برداشت قبلی خود گذرانده باشد.

برای کاشت زعفران باید با استفاده از ماشین یا بیل به صورت ردیفی، چاله هایی به عمق 15 تا 20 سانتی‌متر آماده کرده و پیازچه ها به طرف بالا در آن کاشت و سپس روی آن ها را به صورت کاملا صاف و فشرده خاک ریخت تا از سرما و یخبندان در امان باشند.

 1. مرحله داشت:

آبیاری زعفران بسته به نوع منطقه متفاوت است اما در کل زعفران به آبیاری زیادی نیاز ندارد. آبیاری اول باید بلافاصله بعد از کاشت زعفران انجام شود تا گیاه تحریک شده و شروع به جوانه زنی کند و آبیاری دوم در پاییز 15 روز قبل از بیرون آمدن ساقه ها صورت می‌گیرد.

همچنین در مرحله داشت، برای خروج راحت گل ها از خاک و مخلوط شدن کود حیوانی، باید سله کشی انجام شود و سپس آبیاری صورت گیرد تا نتیجه مطلوبی حاصل شود.

 1. مرحله برداشت:

بهترین زمان برای برداشت زعفران اواسط آبان، قبل از طلوع آفتاب تا ساعت 9 صبح است، چیدن گل ها 15 الی 25 روز بسته به شرایط منطقه طول می‌کشد.

بعد از برداشت گل ها از مزرعه، باید بلافاصله کلاله ها را از گل جدا کرد تا از فاسد و خراب شدن آن جلوگیری شود، سپس باید به شکل صنعتی یا سنتی اقدام به خشک کردن کلاله ها نمود، حال بعد از طی کردن این مرحله، زعفران آماده بسته‌بندی و مصرف می‌باشد.

بهترین برند زعفران | زعفران مهرآیین | مهرآیین بهترین برند زعفران ایرانبهترین برند زعفران | زعفران مهرآیین | مهرآیین بهترین برند زعفران ایران

 

بهترین برند زعفران

زعفران مهرآیین از قسمت سرگل و شبه نگین تهیه شده است که به جرات میتوان گفت در بازار های ایران هیچ برندی به دلیل هزینه ی بالای این نوع زعفران توانایی بسته بندی چنین محصولی را ندارد.به همین دلیل زعفران مهرآیین به نسبت زعفران های دیگر بازار کیفیت بالایی دارد اما از نظر هزینه هم به صرفه است.

به دلیل کاهش هزینه های اضافی و حذف واسطه ها ،، واحد تامین مهرآیین به صورت مستقیم زعفران را از کشاورز های زحمتکش باغات زعفران مهرآیین تحویل گرفته و به کارگاه ها میرسانند.
در کارگاه ها پروسه ی جداسازی گلبرگ از کلاله انجام شده و از گلبرگ های زعفران در دمنوش ها استفاده میکنند و بلافاصله کلاله ها را به بخش خشک کن زعفران برده و زعفران را آماده ی بسته بندی میکنند و پس از آن زعفران مهنرآیین به صورت مستقیم از سایت ها و به صورت مستقیم به مغازه ها و فروشگاه های زنجیره ای سراسر کشور توزیع میشود.

 

خواص دارویی زعفران

از گذشته تا به امروز از زعفران علاوه بر طعم و رایحه خوش برای درست کردن انواع خوراکی، در جهت بهره بری از خواص درمانی آن و بهبود بسیاری از بیماری ها استفاده می کنند. خواص دارویی و درمانی که زعفران برای انسان فراهم می کند بسیار زیاد است در این بخش تنها می توانم به برخی از خواص درمانی زعفران به صورت جزئی اشاره کنیم.

اولین خاصیت زعفران ضد درد بودن است و می تواند نقش مسکن را در کاهش انواع دردها ایفا کند.

دومین خاصیت زعفران خون سازی است برای بهبود بیماری هایی مانند کم خونی و نارسایی قلبی که از کم خونی به وجود می آید موثر است.

خاصیت سومی که زعفران دارد به علت ترکیبات شیمیایی موجود در ساختار خود می تواند به تقویت اعصاب و کاهش استرس کمک می کنند.

بهترین برند زعفران ایرانی ، بهترین مارک زعفران ایرانی

مهرآیین ، بهترین برند زعفران در ایران

خاصیت چهارم که می توان به آن اشاره کرد رفع گرفتگی عضله است اگر موقتا دچار گرفتگی های عضله ناشی از کار زیاد، ورزش های سنگین روزانه، بد خوابیدن و مواردی مشابه دچار گرفتگی عضله می شود مصرف زعفران می تواند به بهبود سریع شما کمک کند.

خاصیت پنج زعفران استحکم استخوان است، خود زعفران منجر به مستحکم شدن استخوان ها نمی شود اما موائد معدنی و ترکیباتی که در زعفران وجود دارد باعث می شود کلسیم بیشتری به بدن جذب شود.

 

علاوه بر این موارد بیماری های خطرناکی وجود دارد که زعفران به تنهایی نمیتواند عامل بهبودی یا عدم ابتلا باشد اما تاثیر مثبت آن بر روی این بیماری ها از جمله سرطان، تنش های تند عصبی، دیابت، اختلالات یادگیری و سندروم پیش از قاعدگی اثبات شده است.

 

روغن زعفران

از گیاه زعفران می توان روغن آن را تهیه کرد و برای درمان برخی بیماری ها استفاده کرد. این روغن بسیار مفید است و می توان برای درمان سردرد کمی از آن را روی پیشانی و شقیقه ها مالید و به آرامی با دست ماساژ داد. یکی دیگر از خواص روغن زعفران تقویت ماهیچه pc در مردان است و می تواند به درمان زود انزالی در آقایان کمک کند. بر اساس آمارهای رسمی بیش از 150 میلیون آقا دچار ناتوانی جنسی هستند، طبق تحقیقات انجام شده روی 20 بیمار به مدت 10 روز  این موضوع به اثبات رسیده است. در مدت 10 روزه بیمار یک قرص 200 میلی گرمی و در روز دهم 2 قرص 400 میلی گرمی مصرف و بعد از پایان 10 روز از طریق دستگاه رجی اسکن مورد آزمایش دوباره قرار گرفتند که نتیجه افزایش قدرت جنسی را به میزان قابل توجهی نشان می دهد.

 

زعفران از چه ترکیباتی به وجود می آید

 

بیش از 150 ترکیب شیمیایی در زعفران وجود دارد که هر یک باعث ایجاد یکی از خواص زعفران مانند طعم، رنگ و بو هستند.

کاروتنوئیدها (Carotenoids) در زعفران مسئول رنگ پذیری برگ ها و گلبرگ ها  هستند و باعث جذب نور می شود. کارتنوئیدهایی به نام کروستین و کروسین وجود دارد که باعث به وجود آمدن ترکیب رنگ قرمز و زرد در زعفران می شود.

پیکروکروسین(picrocrocin) ماده ای است که مسئولیت طعم دهی توسط  زعفران را در انواع غذا، شیرینی و نوشیدنی ایجاد می کند.

سافرانال(safranal) ترکیبی است در زعفران که باعث به وجود آمدن رایحه ای بی نظیر در زعفران می شود.

 

حال که با ویژگی های یک زعفران خوب و با کیفیت آشنا شدید می‌توانید انتخاب درستی داشته باشید ما مهرآیین را یکی از بهترین برندهای تولید زعفران می‌دانیم کافی است تنها یک بار از محصولات مهرآیین استفاده کنند تا تبدیل به مشتری ثابت و همیشگی ما شوید زعفران مهرآیین تمام ویژگی های یک زعفران مرغوب را داشته و دارای طعمی خوش، قدرت رنگ‌دهی بالا و فاقد هرگونه مواد اضافی و اسانس است.

 

 

4.9/5 - (153 امتیاز)

87 دیدگاه در “بهترین برند زعفران چه ویژگی هایی دارد؟

 1. مرضیه علوی گفت:

  زعفران مهرآین بهترین برند زعفران هست که تا حالا استفاده کردم

  1. زهره گفت:

   بهترین و با کیفیت ترین زعفران،عطر و رنگ و طعم عالی🤩

  2. Fateme گفت:

   بهترین برند زعفران❤️

 2. زهرا گفت:

  بهترین برند زعفران هستید

  1. مهدیه گفت:

   بهترین برند زعفران

  2. صبا گفت:

   زعفران خوش عطر و خوش طعم ، خیلی با کیفیته حتما تهیه کنید

  3. Mliii_1710 گفت:

   مهرآیین بهترینه زعفران خوش رنگ وباکیفیت خدابهتون ثروت بیکران هدیه بده ❤️❤️❤️

   1. افشین گفت:

    بهترین زعفران ایرانی=مهرآیین

 3. زینب گفت:

  منم خیلی جاها شنیدم که بخاطر کیفیت میگن مهرآیین بهترین برند زعفران هستش

 4. مهرآوه گفت:

  عالی هستین بهترین برند زعفران هستین

 5. علیزاده گفت:

  بهترین برند زعفران هستین شما

  1. Fatmeh گفت:

   عالی و فوق العاده وخوش عطر واقعا معرکه بهترین برتر زعفران فقط فقط شما هستید

   1. Fateme گفت:

    زعفران شما بهترین و فوق العاده ترین برند کشور محسوب میشه عالی هستین❤️😍

 6. چیچک براتی گفت:

  بهترین برنده چون عطر عالی داره رنگش بی نظیره وعالیه عالی ممنون از مهر آیین مرسی که هستی

 7. Pariachegini گفت:

  زعفران خوب میخوای برو سراغ مهرآیین
  محصولات مهرآیین بی نظیره
  هرکی استفاده نکرده حتما امتحانش کنه

 8. مطهره پردل گفت:

  بهترین وباکیفیت ترین زعفرانی که استفاده کردم وبه همه اطرافیان ودوستان توصیه میکنم زعفران مهرآیین هست

 9. Zahra.kh گفت:

  یکی از باکیفیت ترین و بهترین برندهای زعفران هستید تبریک میگم

 10. مائده گفت:

  بهترین برند زعفران❤

 11. Hodasadeghi گفت:

  کیفیت رمز موفقیت هر برندی هست و مطمئنا مهرآیین در این عرصه موفق هست

 12. maedehbiglar گفت:

  مهرآیین عالیه مخصوصا چای کیسه زعفرانیش ولی چرا هایپر استار از محصولات مهرآیین نداره؟

  1. maedehbiglar گفت:

   لطفا چای کیسه ای مهرآیین و توی هایپراستارهم موجود کنید ما هرچی گشتیم بخریم پیدانکردیم

 13. pormohammad.1992@gmail.com گفت:

  بهترین برند‌ زعفرانی‌

 14. سمیرا بابایی گفت:

  محصولات مهر آیین عالی هستن و نیازی به تبلیغ ندارن،موفق باشید

 15. رضایی گفت:

  بهترین برند زعفرانید واقعا

 16. آتنا _ ت گفت:

  زعفران مهرآیین _طعم عالی _ رنگ‌عالی مهرآیین بشوید

 17. Atenakhatoon گفت:

  زعفران مهرآیین طعم واقعی طبیعت 😍

 18. رقیه گفت:

  زعفران مهرآیین بهترین برند زعفران

 19. آتنا گفت:

  خیلی عالیه محصولات مهرآیین _ طعم زندگی

 20. آتنا گفت:

  مهرآیین و فقط کافی یک بار امتحان کنید

 21. Feri گفت:

  عالیه محصولاتتون

 22. Feri گفت:

  بهترینید.نامبروان

 23. زهره گفت:

  فوق العاده عالی👌👌😍

 24. sam گفت:

  خیلی مقاله جالبی بود از یک برند معتبر

 25. khoshdel گفت:

  بهترين برند زعفران

 26. khoshdel گفت:

  بهترين محصولات

 27. معصومه گفت:

  با کیفیت عالی بی رقیب😍

 28. معصومه شکرگذار گفت:

  با کیفیت عالی بی رقیب و متمایز😍

 29. فراصت گفت:

  بهترین برند زعفران با کیفیت و عالی 👏

 30. فاطمه مهدی زاده گفت:

  من تجربه استفاده از محصولات خوب مهرآیین را دارم از جمله زعفران،هل، چای.
  واقعا دست مریزاد..عالی بود

 31. fateme987632 گفت:

  محصولات با کیفیت و شیک و مشتری پسندی دارید

 32. صادق گفت:

  بهترین برند زعفران مهرآیین هستش

 33. Merry گفت:

  عطر و طعم عالی داشته باشه.رنگ یکی از مهمترین ویژگی های زعفرانه

 34. رقیه گفت:

  خیلی عالیه بخصوص زعفرانش حتما استفاده کنید پشیمون نمیشید

  1. زهرا گفت:

   بی نظیری مهر آیین..

 35. رقیه گفت:

  خیلی خوبه محصولات مهرآیین حتما امتحانش کنید

 36. هانیه گفت:

  مهرآیین عالیه بهترین برند زعفران هستش

 37. هانیه گفت:

  مهرآیین

 38. مهیا گفت:

  محصولات مهرآیین بینظیره حتما امتحانش کنید

 39. فاطمه مهدی زاده(وارش) گفت:

  من که زعفران و چای مهرآیین را استفاده کردم.خیلی پسندیدم و عالی بود

 40. mehrdad66 گفت:

  مهر ایین زعفرانش بی نظیره ومن همیشه این برند رو میخرم و راضی هستم

 41. مینا شفیعی گفت:

  باید خوش عطر با کیفیت و خوشرنگ باشه و طعم خوبی بده که همه اینها را برند مهر آیین داره و من همیشه استفاده میکنم

 42. مینا شفیعی گفت:

  با کیفیت. خوش عطر. خوشرنگ باشه که مهر آیین همه را داره

 43. مینا شفیعی گفت:

  با کیفیت و خوشرنگ و خوش عطر باشه مثل مهر آیین که بینظیره

 44. Mina_sh گفت:

  با کیفیت. خوش عطر. خوشرنگ باشه برند مهر آیین فوق‌العاده ست

 45. مهدی اختیاری گفت:

  محصولات مهر آیین عالیه حتما امتحان کنید

 46. فلاح گفت:

  بهترین برند زعفران

 47. m.f.z.mfz29031391@gmail.com گفت:

  عالی
  فوق العاده
  محشر
  بی نظیر
  بهترینید
  خیلی خیلی خوب بود هرچی بگم کم گفتم

 48. Mina گفت:

  با کیفیت و بهترین و خوشرنگ و خوش عطر مثل مهر آیین باشه

 49. pariachegini گفت:

  مهرآیین نامی خوشنام در صنعت زعفران
  نامی که بدون تبلیغات میدرخشد
  چون کیفیت در مهرآیین حرف اول را میزند

 50. pariachegini گفت:

  توصیه میکنم حتما یک بار مهرآیین رو امتحان کنید
  قطعا از انتخابتون پشیمون نمیشید

 51. setayeshhaghighi گفت:

  مهر آیین حرف نداره یکی از بهترین تولید های زعفران هستش خیلی عطر و طعم خوبی داره و همچنین مهر آیین که من از اون استفاده واقعا عالیه دورود بر مهر آیین عزیز

 52. pariachegini گفت:

  خلاصه هر چی بگم کم گفتم
  مهرآیین یادتون نره

 53. pariachegini گفت:

  با خودت تکرار کن که یادت نره
  مهرآیین
  مهرآیین
  مهرآیین
  مهرآیین
  مهرآییییییییییییییییییییین

 54. پریا گفت:

  هر جا بری بگردی بازم برمیگردی میای مهرآیین رو انتخاب میکنی
  پس از اولش انتخاب کن و زحمت بیشتری به خودت نده

  1. Soheyla6875 گفت:

   واقعا طعم بسیار خوبی داره
   بهترین زعفران هست واقعا

 55. پریا گفت:

  مهرآیین یعنی محبت و دوستی کنار هم
  با مهرآیین بدرخشید

  1. پریا گفت:

   مهر آیین برند معروف زعفران
   از بهترین و با کیفیت ترین محصولات هستید

 56. پریا گفت:

  عالی
  بی نظیر
  با کیفیت
  خوشمزه
  خوش طعم
  هرچی خصوصیت خوبه مهرآیین یکجا داره
  بهترینی مهرآیین
  بهترین برند زعفران

 57. پریا گفت:

  عالی عالی عالی
  بهترین هستید
  خوب و خوش با مهرآیین
  بهترین برند زعفران

 58. پریا گفت:

  کلام آخر

  یک کلام
  اونم فقط
  مهرآییییین

 59. hoorsa25 گفت:

  من عاشق وقتي هستم كه غذام با زعفران مهرايين بهترين رنگ و بو رو پيدا ميكنه

 60. حدیث گفت:

  برند محبوب=محصولات مهرآیین

 61. زهرا گفت:

  ب امید برنده شدن تو مسابقه…

 62. زهرا گفت:

  یکی از بهترین برندهای زعفران و ادویه…

 63. زهرا گفت:

  واقعا از نظر کیفیت حرفی برای گفتن نذاشته… مهرآیین تکی تک…

 64. mehrdad66 گفت:

  زعفران مهرآیین متاسفانه در فروشگاه جانبو وافق موجود نیست امیدوارم که این مشکل حل شود

 65. hoorsa25 گفت:

  مهرايين بي نظيره

 66. hoorsa25 گفت:

  بهترين محصولاتو دارين

 67. آتنا گفت:

  محصولات مهرآیین کافیه فقط یکبار امتحان کنید .♥️

 68. حسین گفت:

  بهترین برند زعفران

 69. علیرضایی گفت:

  بهترین برند زعفران مهرآیینه

 70. ماهان گفت:

  بهترین برند زعفران

 71. mm_lh69 گفت:

  بهترین برند با کیفیت ترین

 72. زیبا رادمنش گفت:

  رنگ و طعم زعفران مهرایین خیلی خوبه ، قیمتش هم نسبت به سایر برند ها مناسب تره و کیفیت بهتره واقعا جزو بهترین برند های زعفرانه

 73. مبینا میرزایی گفت:

  مهرایین با توجه به عطر و طعم خوب و اصلالتش یکی از بهترین برند های زعفران ایرانه

 74. حسین اسماعیلی گفت:

  زعفران مهرآیین واقعا بهترینههههه😍😍😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.