مقالات

آداب و رسوم مصرف چای در دنیا

آداب و رسوم مصرف چای در دنیا ، بهترین برند چای ایرانی ، محصولات مهرآیین

آداب رسوم مصرف چای در دنیا با توجه به علاقه شدید مردم در سرتاسر دنیا به این نوشیدنی گستردگی بسیار پیدا کرده است. امروزه به ندرت می توان محلی را یافت که فراد حین فعالیت های روزانه مشغول نوشیدن چای نباشد.

به علت جذاب بودن این نوشیدنی، در هر ساعت از روز و در هر مکانی قابل استفاده است‌. در حین فعالیت و انجام کارهای روزانه، یا در خانه و جمع دوستان می توانید از آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید :  بهترین برند چای ایرانی ، بهترین برند چای ایرانی کدام برند است ؟

آداب و رسوم مصرف چای در دنیا

در بعضی از کشورها مانند انگلستان، روسیه، ژاپن و چین نوشیدن چای جز آداب و سنن فرهنگی محسوب می شود. یکی از ویژگی هایی که سبب شد تا این نوشیدنی محبوب شود، کمک به حفظ آرامش و رفع خستگی است. به علت وجود کافئین و آمینو اسید در چای سطح استرس و اضطراب افراد کاهش پیدا می‌ کند.

نوشیدن یک فنجان چای داغ در  شرایط نامطلوب می تواند آرامش بخش باشد.‌ بعضی از افراد فقط از طعم آن  لذت می برند و بعضی نیز از آن به عنوان بهانه‌ ای برای ملاقات و خوشگذرانی با دوستان استفاده می کنند. نوشیدن چای در تعدادی از کشورها جایگاه ویژه‌ ای دارد، به گونه ای که بعد از گذشت سالیان متمادی جزئی از فرهنگ و آداب و رسوم آن ها شده است. در ادامه سعی داریم به توضیح پاره‌ ای از آداب و رسوم صرف چای در این کشور ها بپردازیم.

آداب و رسوم مصرف چای در ایران

آداب و رسوم مصرف چای در ایران ریشه در سال های دور دارد . در کشور ایران چای از سالیان پیش جایگاه خاصی در بین مردم پیدا کرده است، به گونه‌ ای که هر گاه حرف از مهمانی، دورهمی، و جمع های خانوادگی  می آید، نقش این نوشیدنی پررنگ می شود.

چای ایران از جمله مرغوب ترین چای های شناخته شده است که، به عنوان مثال می‌ توان به چای مهرآیین اشاره کرد، که با وجود عطر و طعم خاص آن می توانید از دورهمی های خود لذت ببرید.

آداب و رسوم مصرف چای در دنیا ، بهترین برند چای ایرانی ، محصولات مهرآیین

بیشتر بخوانید :  طرز تهیه چای دو رنگ

آداب و رسوم مصرف چای در روسیه

چای در روسیه به عنوان یکی از نوشیدنی های ملی محسوب می شود به، گونه ای که تقریباً در فرهنگ غذایی این کشور جایگزینی ندارد. اگر شما در کشور روسیه در تمام ساعات شبانه روز چای بنوشید کاملاً عادی است زیرا، اهالی روسیه معتقدند که این کار در بین مشغله های فکری بسیار مناسب است.

آداب و رسوم مصرف چای در چین

آداب و رسوم مصرف چای در چین همه قدمت بسیار طولانی ای دارد . این نوشیدنی به حدی توانسته محبوب شود که در کشوری مانند چین نوشیدن چای یک رسم ملی سراسری است. از نظر فرهنگی صرف ۳ وعده غذا و نوشیدن حداقل یک فنجان چای در روز برای چینی‌ ها ضروری و الزامی است.

آداب و رسوم مصرف چای در دنیا ،آداب و رسوم مصرف چای در چین ، بهترین برند چای ایرانی ، محصولات مهرآیین

به عنوان مثال زمانی که یک مهمان خارجی وارد خانه ای در چین می شود، حتماً باید توسط میزبان با یک فنجان چای مورد استقبال قرار بگیرد، اگرچه چای خانه های زیادی در چین وجود دارد ولی نوع عرضه آن با چای خانگی متفاوت است.

آداب و رسوم مصرف چای در انگلستان

یکی دیگر از کشورهایی که نوشیدن چای در آن شهرت زیادی دارد، انگلستان است. چای عصرانه انگلیسی جزئی از رسوم اجتماعی آن ها به حساب می آید، که با تشریفات و آداب و رسوم انجام می شود و معمولاً همراه با صرف کیک یا ساندویچ است. به حدی که مراسم چای عصرانه انگلیسی که یک سنت ملی فراگیر بود، بعد از اضافه شدن به برنامه روزانه رسمی دربار انگلیس در قرن نوزدهم بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفت. به طوری که جزئی از فرهنگ انگلستان شد.

آداب و رسوم مصرف چای در دنیا ،آداب و رسوم مصرف چای در چین ، بهترین برند چای ایرانی ، محصولات مهرآیین

و در آخر

باید گفت که آداب و رسوم مصرف چای در دنیا و در انواع کشورها با همدیگر متفاوت است، اما آن چه که مهم است، علاقه شدید مردم به مصرف این نوشیدنی است که به ایجاد حس آرامش و رفع خستگی افراد کمک می کند.

شرکت مهرآیین با شعار آیین مهرورزی با محصولات مهرآیین ، سعی در زنده نگه داشتن این اداب و رسوم داشته است و با تولید چای مرغوب مهرآیین ، همواره در تلاش است تا محصولی درخور شان ایرانی به بازار عرضه کند.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.