مقالات

آموزش دم کردن چای بهاره

آموزش دم کردم چای بهاره ، دم کردن چای بهاره ، طرز دم کردن چای بهاره

در این مقاله از وبسایت محصولات مهرآیین  قصد داریم تا به آموزش دم کردن چای بهاره بپردازیم که چگونه می توانید به صورت صحیح از این چای استفاده کنید. در ابتدا بهتر است کمی در مورد خواص چای صحبت کنیم و اینکه استفاده کردن از چای ایرانی چه مزیت هایی می تواند برای شما داشته باشد.

استفاده کردن از چای ایرانی باعث می‌شود تا مزایایی مانند تسریع حرکات تنفسی، افزایش سرعت گردش خون، رفع خستگی و خواب‌ آلودگی، احساس بازگشت و تجدید نیرو، تقویت نیروی فکری و افزایش تمرکز، گوارش بهتر غذا در معده و… را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید :  بهترین برند چای ایرانی ، بهترین برند چای ایرانی کدام برند است ؟

یکی از نوشیدنی های بسیار خوبی که ایرانی ها بسیار زیاد از آن استفاده می کنند، چای است. بسیاری در گذشته از چای خارجی استفاده می کردند که با توجه به مضراتی که این چای ها داشتند، تصمیم گرفتند تا به سمت چای های ایرانی روی آورند و از این چای ها استفاده کنند چون خواص و ویژگی های بسیار زیادی در چای ایرانی وجود دارد و می تواند احساس لذت بخشی را در هنگام نوشیدن آن به فرد دهد.

آموزش دم کردم چای بهاره ، دم کردن چای بهاره ، طرز دم کردن چای بهاره

 آموزش دم کردن چای بهاره

قبل از انجام هر کاری بهتر است بدانید که از برخی از وسایل یا نکات باید استفاده کنید تا به نحوه بهتری بتوانید چای بهاره را دم کنید. به طور مثال استفاده کردن از قوری چینی برای دم کردن چای بهاره مناسب تر است. پس با رعایت کردن چنین نکاتی راهکار زیر را اجرا کنید.

ابتدا صبر کنید تا آب کتری یا سماور به طور کامل جوش بیاید و کاملا زلال شود. پس از این مرحله مقداری از چای ایرانی بهاره را درون قوری بریزید. معمولاً برای این کار به ازای هر دو فنجان نصف قاشق چای خشک می ریزند.

پس از انجام این مراحل نیاز است تا آبی که جوش آمده و زلال شده است را درون قوری بریزید. مقدار آب هم نیاز است تا به اندازه یک بند بیشتر از چای درون قوری باشد. پس از این کار می توانید با قرار دادن قوری روی یک شعله با حرارت کم، صبر کنید تا چای دم بکشد. برای این کار می‌توانید از  شعله گاز یا سماور استفاده کنید اما بهترین راهکار می تواند همان سماور باشد و پس از گذشت بیست دقیقه خواهید دید که چای بهاره شما دم کشیده و می‌توانید آن را میل کنید.

بیشتر بخوانید :  طرز تهیه چای دو رنگ

جمع بندی

در این مقاله ما سعی کردیم به طور مختصر به آموزش دم کردن چای بهاره بپردازیم و توضیح دهیم که شما می توانید با استفاده از از این روش ، تجربه نوشیدن یک چای خوشمزه را داشته باشید. بسیار مهم است که در هنگام خرید به این نکته توجه کنید که از چای ایرانی استفاده کنید، چرا که خواص بسیار زیادی دارد.

اما در برخی از فروشگاه ها متاسفانه دیده می‌شود که چای ایرانی مرغوبی را در اختیار کاربران قرار نمی دهند و شما نیاز است تا از فروشگاه های معتبر چای ایرانی بهاره را خریداری کنید. ما در مجموعه مهرآیین سعی می کنیم تا بهترین نوع چای ایرانی را در اختیار شما قرار دهیم. کشاورزانی که به صورت اختصاصی این محصول را برای مجموعه مهرآیین کشت می‌کنند، می‌توانند مرغوب ترین چای ایرانی بهاره را تولید و روانه بازار کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.