مقالات

آموزش آسیاب کردن زعفران

آموزش آسیاب کردن زعفران ، بهترین برند زعفران ، آسیاب کردن زعفران

زعفران یکی از ادویه های خوش رنگ و بو در خانه های ایرانی است که خاصیت زیادی دارد. معمولا بعد از خرید زعفران و هنگام استفاده آن را باید بکوبید اما اگر در کوبیدن اشتباه کنید به نتیجه دلخواه هنگام مصرف نرسید. ما در این مقاله به آموزش آسیاب کردن زعفران پرداخته ایم . با ما همراه باشید.

شرکت مهرآیین محصولاتی مانند چای و زعفران را با قیمت مناسب به دست مصرف کننده می رساند که می توانید از آن استفاده کنید با یک بار مصرف چای مهرآیین یا زعفران آن بی شک به یکی از مشتریان همیشگی این برند تبدیل خواهید شد. برای آسیاب کردن زعفران روش های مختلفی وجود دارد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

آموزش آسیاب کردن زعفران ، بهترین برند زعفران ، آسیاب کردن زعفران

بیشتر بخوانید :  بهترین برند زعفران چه ویژگی هایی دارد؟

آموزش آسیاب کردن زعفران

کوبیدن زعفران با هاون

هاون یکی از وسایلی است که برای کوبیدن زعفران از گذشته تا امروز استفاده می شود. هاون های جنس های مختلف سنگی، فلزی، چوبی و برنجی دارند اما بهترین آن ها هاون سنگی و هاون چوبی است. قبل از هر چیزی توجه کنید که هاون باید کاملا خشک باشد، ابتدا یک عدد قند داخل هاون بگذارید سپس مقدار زعفرانی را که می خواهید روی آن بریزید سپس شروع به کوبیدن کنید، دلیل استفاده از قند زبر بودن بافت آن است که آسیاب کردن زعفران را سرعت می بخشد.

 

استفاده از قاشق

هنگامی که زعفران را به صورت بسته بندی خرید می کنید می توانید قبل از باز کردن آن با پشت قاشق روی جلد زعفران فشار وارد کنید تا شاخه های زعفران ریزتر و ریزتر شوند.

آموزش آسیاب کردن زعفران ، بهترین برند زعفران ، آسیاب کردن زعفران

بیشتر بخوانید :  تشخیص اصل بودن زعفران

استفاده از دستگاه آسیاب قهوه

سریع ترین روشی که برای آسیاب کردن زعفران پیشنهاد می شود استفاده از دستگاه آسیاب قهوه است، شما در عرض چند ثانیه می توانید زعفران خود را آسیاب کنید. برای این کار بهتر از شیشه های طلقی استفاده کنیم و هنگام آسیاب کردن مقدار کمی شکر یا تکه های بسیار ریز قند را همراه با زعفران داخل دستگاه بریزیم. اگر می خواهیم بلافاصله بعد از آسیاب زعفران را دم کنیم بهتر است است جابه جایی ظرف ها در محیطی به جز آشپزخانه انجام دهیم تا رطوبت باعث آب شدن و چسبیدن زعفران به ظرف اولیه نشود.

آموزش آسیاب کردن زعفران ، بهترین برند زعفران ، آسیاب کردن زعفران ، آسیاب کردن زعفران با زعفران ساب

استفاده از زعفران ساب

 

دستگاه زعفران ساب وسیله ای است که می تواند به کمک آن بدون از دست رفتن حتی یک کلاله زعفران به راحتی مقدار زعفران مورد نیاز خود را آسیاب کنید. کار با این دستگاه بسیار راحت است، دستگاه زعفران ساب از دارای ظرف از جنس شیشه یا طلق و یک عدد توری و در فلزی یا پلاستیکی تشکیل شده است. برای استفاده ای این دستگاه زعفران را داخل مخزن ریخته در آن را می بندید و آن قدر می چرخانید تا زعفران آسیاب شود.

 

 

 

 

نکات مهم در آسیاب کردن زعفران

بهتر است هنگامی که نیاز به مصرف زعفران دارید آن را بسابید، عطر زعفران ساییده نشده ماندگاری بیشتری دارد. اگر می خواهید زعفران را بعد از کوبیدن، داخل ظرف دیگری بریزید تا دم بکشد بهتر است ظرف ثانویه دارای مقاومت باشد تا هنگام ریختن آب جوش نشکند و محیطی که در حال سابیدن زعفران هستید نباید دارای رطوبت باشد.

بیشتر بخوانید :  خواص درمانی زعفران

در این مقاله به آموزش روش های مختلف آسیاب کردن زعفران اشاره کردیم که شما می توانید با توجه به سلیقه، زمان و لوازم در دسترس از یکی از آن ها استفاده کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.