مقالات

خواص چای نبات در طب سنتی

خواص چای نبات ، خواص چای نبات در تب سنتی ، خواص چای نبات برای بدن ، بهترین برند چای ایرانی

در این مقاله از وبسایت مهرایین به بررسی خواص چای نبات میپردازیم که در طب سنتی ایرانی بسیار کاربرد داشته است . در اصل نبات نوعی قند است که، از محلول شدن شکر در آب به صورت بلورهای کریستالی در می آید و دارای طبعی گرم است. اما اگر بخواهیم خواص آن را از نظر طب سنتی بسنجیم، باید گفت که به علت طبع گرم، برای افرادی که دارای تب سرد هستند، بسیار مفید است.

بیشتر بخوانید :  بهترین برند چای ایرانی ، بهترین برند چای ایرانی کدام برند است ؟

یکی از خواص نبات خاصیت ملین و ضد نفخ بودن آن است، زیرا امروزه یکی از بیماری‌هایی که بسیار شایع است سردی دستگاه گوارش است . از نظر طب سنتی زمانی که سردی گوارش در فرد زیاد شود، فرد دچار غلبه بلغم می شود که یکی از روش های بسیار مهم و کاربردی برای به از بین بردن آن چای نبات است. استفاده از چای نبات می‌ تواند برای افراد زیر بسیار مفید باشد.

 

 

خواص چای نبات ، خواص چای نبات در تب سنتی ، خواص چای نبات برای بدن ، بهترین برند چای ایرانی
• افرادی که زمانی در خواب هستند، از دهانشان آب سرازیر می شود.
• افرادی که به طور مداوم با ترشی و تلخی دهان مواجه هستند.
• افرادی که دچار دل درد های شدید هستند.

خواص چای نبات در طب سنتی

اگرچه مصرف چای نبات در میان عموم مردم بسیار رایج است اما، باید بدانید مصرف آن سبب از بین بردن بسیاری از بیماری ها می شود. که از جمله آن می‌ توان به درمان افرادی که، دچار خشکی گلو هستند و سرفه های خشک دارند اشاره کرد. همچنین در درمان اسهال و کسانی که دچار دل درد هستند  نیز تاثیرگذار است.

از دیگر خواص چای نبات درمان رفلاکس معده میباشد . ممکن است بعضی اوقات افراد به دلیل مصرف غذاهای دیر هضم دچار رفلاکس معده شوند بنابراین استفاده از چای نبات می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

باید توجه داشته باشید که، علاوه بر خواص بسیار زیادی که نبات دارد، نباید در مصرف آن زیاده‌ روی کرد زیرا، ممکن است دچار قند خون شوید. بهتر است بدانید که نبات به علت افزایش سوخت و ساز در بدن می تواند سبب لاغری شود.

 

اگر در طول روز دچار خستگی و درگیری های فکری هستید، می توانید از چای نبات زعفرانی استفاده کنید چون بسیار تاثیرگذار است‌. اگر دقت کرده باشید می فهمید، که بعد از خوردن چایی نبات زعفرانی حس آرامش و نشاط پیدا می‌ کنید. پیشنهاد ما به شما برای نوشیدن چای نبات زعفرانی ، استفاده از چای زعفرانی مهرایین است ، زیرا علاوه بر دارا بودن خواص زعفران ، میتوانید لذت عطر و طعم چای اصیل ایرانی را بچشید.

بیشتر بخوانید :  7 خاصیت چای زعفران

از دیگر خواص چای نبات میتوان به تسکین درد در زمان قاعدگی اشاره کرد ، زعفران به دلیل داشتن خاصیت تسکین دهندگی خود میتواند موجب کم شدن در های ناحیه شکمی از جمله در قاعدگی شود .

یکی دیگر از خواص چای نبات در طب سنتی  کمک به افرادی است که، در سن بالا دچار کم حواسی می شوند. بنابراین مصرف چای نبات می‌ تواند در کمک به درمان این بیماری تاثیرگذار باشد. به افرادی که دچار درد در ناحیه شکم، کمر، پشت و پا هستند مصرف نبات بسیار توصیه می‌ شود.

 

خواص چای نبات ، خواص چای نبات در تب سنتی ، خواص چای نبات برای بدن ، بهترین برند چای ایرانی
جمع بندی

با توجه به گفته‌ های بالا و تحقیقات انجام گرفته در زمینه خواص چای نبات در طب سنتی ، زمانی که سردی بدن افزایش پیدا می کند شخص دچار بلغم است که، از جمله نشانه‌ های آن می‌ توان به سردی کف دست و پا، بی حسی خستگی زیاد، نفخ شدید و… اشاره کرد.  بنابراین مصرف مرتب چای نبات یا آب جوش نبات و نبات داغ جهت رفع بلغم پیشنهاد می شود. توجه داشته باشید که نبات یکی از مفیدترین و تاثیرگذارترین دارو ها در طب سنتی به حساب می‌آید.

امتیاز شما به این صفحه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.