مقالات

طرز تهیه چای سبز در خانه

طرز تهیه چای سبز در خانه ، آموزش تهیه چای سبز در هانه ، چای مهرآیین بهترین برند چای ایرانی ، چای سبز مهرآیین

درست کردن یک فنجان چای سبز عالی فقط شامل چند مرحله است. شما می توانید چای سبز را به شکل های مختلف تهیه کنید در این مقاله از مهرآیین به 3 روش تهیه چای سبز در خانه می پردازیم تا به راحتی آن را آماده کنید و از طعم بی نظیر آن و فوایدی که برای سلامتی دارد بهره ببرید.

بیشتر بخوانید :  بهترین برند چای ایرانی ، بهترین برند چای ایرانی کدام برند است ؟
 1. طرز تهیه چای سبز در خانه با برگ چای

طرز تهیه چای سبز با چای سیاهی که در خانه درست می کنیم متفاوت است. شما باید چند مرحله ساده را دنبال کنید. در حین تهیه چای سبز، به خاطر داشته باشید که اگر برگ های چای در آب با دمای بالای 90 درجه سانتیگراد خیسانده شود، چای تلخ می شود. بنابراین، آن را در آبی که خیلی گرم نیست قرار دهید. در اینجا مراحل دم کردن چای سبز با برگ آورده شده است.

طرز تهیه چای سبز در خانه ، آموزش تهیه چای سبز در هانه ، چای مهرآیین بهترین برند چای ایرانی ، چای سبز مهرآیین

آنچه شما نیاز دارید

 • برگ‌های چای سبز – مقدار اولیه آن 1 قاشق چای‌خوری برای 1 فنجان چای سبز است. می توانید از مرواریدهای چای سبز نیز استفاده کنید.
 • یک صافی چای. آن را بشویید و خشک کنید – اگر از این صافی برای تهیه چای سیاه معمولی استفاده می کنید این مرحله ضروری است.
 • یک فنجان
 • یک قابلمه استیل ضد زنگ
 • 1 فنجان آب

روش  تهیه چای سبز در خانه با برگ چای در 7 گام:

مرحله 1: یک قاشق چایخوری از برگ چای سبز را مصرف کنید. اگر می خواهید بیش از یک فنجان چای سبز درست کنید، برای هر فنجان 1 قاشق چایخوری برگ چای سبز مصرف کنید. بنابراین، 4 قاشق چایخوری برگ چای سبز را به ازای 4 فنجان چای سبز مصرف کنید.

مرحله 2: حالا برگ های چای را در یک صافی/الک بردارید و کنار بگذارید.

مرحله 3: حالا یک قابلمه یا ماهیتابه فولادی ضد زنگ بردارید و آب را بجوشانید. اگر می خواهید به جای آن از قوری شیشه ای استفاده کنید، ادامه دهید. دمای ایده آل برای چای سبز 80 تا 85 درجه سانتی گراد است، بنابراین مراقب آب باشید تا از جوشیدن آن مطمئن شوید. اگر به هر حال شروع به جوشیدن کرد، فقط گاز/حرارت را خاموش کنید و بگذارید کمی خنک شود (مثلاً 30-45 ثانیه).

مرحله 4: اکنون، الک / صافی را روی فنجان یا لیوان قرار دهید.

مرحله 5: سپس آب داغ را داخل فنجان بریزید و بگذارید چای به مدت 3 دقیقه دم بکشد. این مرحله ای است که باید بسیار مراقب باشیم. همه افراد چای خود را قوی دوست ندارند، بنابراین، برای بررسی اینکه آیا چای درست است یا خیر، یک قاشق در دسترس داشته باشید و هر 30 تا 45 ثانیه یک قاشق چای خوری بنوشید تا متوجه شوید که آیا طعم آن برای شما مناسب است یا خیر.

مرحله 6: حالا الک را بیرون بیاورید و کنار بگذارید. در صورت تمایل می توانید 1 قاشق چایخوری عسل اضافه کنید.

مرحله 7:عسل را هم بزنید و بگذارید نوشیدنی برای چند ثانیه خنک شود. از فنجان چای سبز خود لذت ببرید

بیشتر بخوانید :  خواص چای سبز
 1. طرز تهیه چای سبز در خانه با کیسه های چای

چای سبز کیسه ای برای بسیاری از مردم راحت است. آنها قابل حمل هستند و می توانند به سرعت به یک فنجان داغ تبدیل شوند – تنها چیزی که نیاز دارید یک فنجان آب داغ است. بنابراین، در اینجا نحوه تهیه یک فنجان چای سبز با چای سبز کیسه ای آمده است. اگر از کیسه های چای استفاده می کنید، مطمئن شوید که از مواد سفید نشده ساخته شده اند. بیشتر کیسه های چای سفید می شوند تا سفید شوند، و قطعاً نمی خواهید هیچ سفید کننده ای نوشیدنی غنی از آنتی اکسیدان شما را آلوده کند!

آنچه شما نیاز دارید

 • 1 عدد چای سبز کیسه ای با کیفیت
 • 1 فنجان آب گرم
 • 1 فنجان فولاد ضد زنگ / خاک رس
 • یک درپوش برای پوشاندن فنجان
 • یک قابلمه استیل ضد زنگ

چای سبز کیسه ای لیمویی ، چای سبز کیسه ای با طعم لیمو ، چای سبز لیمویی ، نهیه چای سبز در خانه

چای سبز کیسه ای مهرآیین

روش تهیه چای سبز در خانه با چاب سبز کیسه ای مهرآیین

مرحله 1: آب را در یک قابلمه فولادی ضد زنگ گرم کنید. مطمئن شوید که به نقطه جوش یعنی 100 درجه سانتیگراد نمی رسد. دمای آب باید حدود 80-85 درجه سانتیگراد باشد.

گام 2: کیسه چای سبز را در فنجان خاک رس یا فولاد ضد زنگ قرار دهید.

مرحله 3: آب داغ را داخل فنجان بریزید و آن را با یک درب کوچک بپوشانید. بگذارید 3 دقیقه دم بکشد.

مرحله 4: پس از گذشت 3 دقیقه، درب آن را بردارید و چای کیسه ای را بردارید.

مرحله 5: با قاشق هم بزنید و یک جرعه جوان کننده بنوشید!

 1. نحوه دم کردن چای سبز با پودر

همچنین می توانید چای سبز را با استفاده از پودر چای سبز که به راحتی در بازار موجود است تهیه کنید. در اینجا بهترین راه برای تهیه چای سبز در خانه ، استفاده از پودر چای سبز آورده شده است.

آنچه شما نیاز دارید

 • پودر چای سبز – 1 و ½ قاشق چایخوری
 • آب – 1 فنجان
 • 1 قاشق چایخوری عسل

مرحله 1: برای تهیه چای سبز در خانه ابتدا یک فنجان آب را در یک کاسه استیل یا کاسه شیشه ای بریزید و آن را گرم کنید. به یاد داشته باشید، چای سبز زمانی که بیش از حد گرم می شود تلخ می شود، بنابراین فقط دمای آن را بررسی کنید. از یک دماسنج آشپزخانه استفاده کنید تا ببینید آیا حدود 85 درجه سانتیگراد است یا خیر.

مرحله 2: وقتی به نقطه جوش رسید حرارت را خاموش کنید. حالا بگذارید چند ثانیه خنک شود.

مرحله 3: پودر چای سبز را به آب اضافه کنید. زمان ایده آل دم کردن چای سبز برای خیساندن حدود 3 دقیقه است، اما می توانید بعد از 1 و نیم دقیقه یک جرعه بنوشید تا بررسی کنید که آیا طعم آن به اندازه کافی قوی است یا خیر.

مرحله 4: بعد از 3 دقیقه رنگ باید به قهوه ای تغییر کند. آن را از صافی بریزید.

مرحله 5: عسل را به چای اضافه کنید و در فنجان بریزید.

بیشتر بخوانید :  تاثیر چای سبز بر کاهش غلظت خون

سخن آخر

همه چیز در مورد تهیه چای سبز در خانه ، سه روش ساده بود. اگرچه این ممکن است آسان به نظر برسد، اما راز درست کردن یک فنجان چای سبز عالی در نحوه دم کردن آن نهفته است. اگر به دنبال چای سبز با کیفیت هستید و قیمت آن برای شما مهم است می توانید از محصولات مهرآیین استفاده کنید. علاوه بر چای سبز می توانید چای سیاه مهرآیین، نبات و زرشک و زعفران این برند را از فروشگاه های فیزیکی و اینترنتی سراسر کشور تهیه کنید.

 

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.