مقالات

تاثیر چای بر دندان

تاثیر چای بر دندان ، تاثیر چای برای سلامت دندان ، چای برای دندان خوب است یا بد ؟

چای یکی از نوشیدنی های پر مصرف در بین ایرانی است می توان گفت بعد از آب مصرف چای رتبه دوم را به خود اختصاص داده است . حال سوال اینجاست آیا مصرف چای بر سلامت دندان تاثیر گذار است یا خیر؟ بسیاری از افراد می پرسند که مصرف چای بر رنگ دندان و زرد شدن آن تاثیری دارد یا نه؟

در پاسخ به سوال اول باید بگوییم جواب منفی است یعنی نوشیدن چای باعث، پوسیدگی خرابی یا باعث به وجود آمدن مشکل در دندان نمی شود اما در پاسخ به سوال دوم که آیا نوشیدن چای رنگ دندان ها را زرد می کند باید بگوییم بله نوشیدن چای در رنگ دندان بی اثر نیست اما در ادامه راهکارهایی که باعث می شود این اثر کم تر شود را بررسی می کنیم.

 

تاثیر چای بر دندان ، تاثیر چای برای سلامت دندان ، چای برای دندان خوب است یا بد ؟

 

بیشتر بخوانید :  بهترین برند چای ایرانی ، بهترین برند چای ایرانی کدام برند است ؟

راه اول

یکی از راه نوشیدن چای به مقدار کم است اما این راه حل برای خیلی ها جوابگو نیست زیرا عادت دارند در طول روز به صورت مکرر چای سیاه استفاده کنند.

راه دوم

جایگزینی برخی از دفعات نوشیدن چای سیاه به چای سبز، ممکن است شما نتوانید چای سیاه را به کل حذف کنید اما می توانید در طول روز برخی از دفعات مصرف چای سیاه را با چای سبز جایگزین کنید.

راه سوم

تاثیر چای بر دندان ، تاثیر چای برای سلامت دندان ، چای برای دندان خوب است یا بد ؟

شستن و در صورت امکان مسواک زدن بلافاصله بعد از نوشیدن چای می تواند اثر ماندگاری لکه چای روی دندان را به شدت کاهش دهد.

راه چهارم

جویدن آدامس بعد از نوشیدن چای می تواند بزاق را تحریک کند و باعث شود حفره های روی دندان پوشیده شود و مانع باقی ماندن لک و اثرات چای روی دندان شود.

 

 

بیشتر بخوانید :  خواص چای نبات در طب سنتی

تاثیر چای شیرین بر دندان

کسانی که عادت دارند در طول روز چندین بار چای شیرین بخورند حالا این شیرینی می تواند چای با عسل، چای با شکر، چای با نبات یا چای با هر چیز شیرین دیگری باشد بدین معنی است که شما چندین بار شیرینی جات را روی دندان های خود ریخته اید و این موضوع باعث آسیب دیدن مینای دندان می شود اگر به عادت به مصرف روزانه چای دارید سعی کنید آن را به صورت تلخ مصرف کنید یا مقدار شیرینی همراه آن را کاهش دهید.

 

فواید چای سیاه برای دندان ها

چای سیاه دارای ماده ای به نام پلی فنول است که می تواند به کاهش التهاب بافت لثه کند و باعث جلوگیری از آسیب لثه و دندان در طولانی مدت شود به همین دلیل مصرف یک لیوان چای سیاه تلخ برای سلامت دندان توصیه می شود.

بیشتر بخوانید :  چای سبز بهتر است یا چای سیاه ؟

سخن نهایی

یکی از دلایل مصرف زیاد چای سیاه از بین بردن خستگی است به همین دلیل افراد زیادی مصرف روزانه آن را ترک کنند، به همین دلیل توصیه می شود حتما از چای سیاه با کیفیت استفاده تا تاثیرات منفی آن به حداقل برسد. چای مهرآیین یکی از معروف ترین برندهای تولید چای در کشور است. این برند محصولات خود از جمله چای و زعفران را به صورت مستقیم به دست مصرف کننده می رساند تا قیمت نهایی کاهش یابد. امیدواریم در کنار نوشیدن چای و لذت از آن از سلامت دندان های خود و رسیدگی به آن ها غافل نشوید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.