مقالات

تاثیر چای سبز بر دیابت

تاثیر چای سبز بر دیابت ، تاثیر چای سبز بر کنترل دیابت ، تاثیر دیابت بر قند خون

بدون شک تا به حال درباره خاصیت های چای سبز بر بدن شنیده یا خوانده اید. چای سبز یکی از نوشیدنی های بی نظیر است که برای سلامت قلب، درمان انواع عفونت در بدن و بهبود عملکرد مغز بسیار موثر واقع شده است. در این بخش از مقالات آموزشی مهرآیین به بررسی تاثیر چای سبز بر دیابت می پردازیم.

بیشتر بخوانید :  بهترین برند چای ایرانی ، بهترین برند چای ایرانی کدام برند است ؟

تاثیر چای سبز برای پیشگیری از ابتلا به دیابت

 

مطالعات انجام شده نشان می دهید کسانی که در طول روز 5 الی 6 لیوان چای سبز می نوشند در مقایسه با افرادی که هفته ای یک بار چای سبز مصرف کنند در ابتلا آن ها به دیابت 33 درصد کمتر است. خم چنین مطالعات دیگری که در کشور ژاپن انجام شده است نشان می دهد افرادی که برای مدت 10 سال به صورت مداوم از چای سبز استفاده می کنند نسبت به سایر افراد سطح چربی کمتری دارند که باعث کاهش ابتلا به دیابت می شود.

تاثیر چای سبز بر دیابت ، تاثیر چای سبز بر کنترل دیابت ، تاثیر دیابت بر قند خون

بیشتر بخوانید :  خواص چای سبز

تاثیر چای سبز بر افراد دچار دیابت

مصرف چای سبز قند خون را کنترل می کند یک لیوان چای سبز هیچ کالری ندارد و مصرف آن موجب می شود وزن شما کاهش یابد و فشار خون شما پایین تر بیاید. وزن کم و فشار خون پایین برای بهبود بیماران دیابتی بسیار مهم است.

وجود ماده ای به نام پلی فنول که یک آنتی اکسیدان قدرتمند در چای سبز است می تواند باعث کاهش کلسترول شود، افزایش کلسترول در بیماران دیابتی بسیار خطرناک است، هم چنین این آنتی اکسیدان خاصیت ضد سرطان و ضد التهاب را دارد.

 

کاهش اضطراب و افزایش فشار خون

بیماران دیابتی معمولا دچار استرس می شوند و استرس می تواند فشار خون را افزایش دهد. اسید آمینه ی تیانین ماده ای است که ترکیبات چای سبز وجود دارد و می تواند میزان استرس و اضطراب را کاهش دهد، به همین دلیل نوشیدن چای سبز نه تنها برای افراد دیابتی بلکه برای تمام افراد به خاطر آرامشی که به همراه می آورد بسیار مفید است.

 

افراد دیابتی چگونه چای سبز را شیرین کنند

شیرینی و قند دشمن اصلی افراد دیابتی حالا اگر کسی بخواهد چای سبز را کمی شیرین کند تا طعم بهتری داشته باشد می تواند از شیرین کننده های طبیعی مانند شیرین برگ و استویا استفاده کند و از تاثیرات چای سبز بر دیابت بهرمند شوند .

تاثیر چای سبز بر دیابت ، تاثیر چای سبز بر کنترل دیابت ، تاثیر دیابت بر قند خون

بیشتر بخوانید :  خواص چای سبز برای لاغری

مصرف چای سبز

برای بسیاری از افراد دم کردن چای سبز کار سختی است ممکن است نتوانند در طول روز به صورت مکرر چای سبز را دم می کنند پیشنهاد ما به این افراد استفاده از چای سبز کیسه ای مهرایین است که در هرجایی می توانند همراه خود داشته باشند و تنها با یک لیوان آب جوش آن را نوش جان کنند و از خواص چای سبز برخوردار شوند..

 

سخن نهایی

دیابت بیماری است که افراد زیادی در کشور از آن رنج می برند مصرف مکرر روزانه چای سبز نه تنها هیچ ضرری برای افراد دیابتی ندارد بلکه بسیار مفید هم می باشد آن ها می توانند روزانه 4 تا 6 لیوان چای سبز بنوشند و از تاثیر چای سبز بر دیابت برخوردار شوند. شرکت مهرآیین یکی از تولید کنندگان چای و زعفران در کشور است که محصولات با کیفیت ایرانی را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد شما می توانید بسته به نیازی که دارید چای سبز مهرآیین را به صورت فله یا کیسه ای تهیه کنید.

 

امتیاز شما به این صفحه :

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.